İndirimli Fiyat! ÇEKO Daha büyük görüntüle

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

akd1

Yeni ürün

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

ÇEKO 

2018

404 sayfa

Daha fazla bilgi

Stokta

69,00 TL

-19,00 TL

50,00 TL

Daha fazla bilgi

Bu kitap ayrıntılı anlatımıyla temel bir kaynaktır. KPSS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testindeki tüm konuları kapsar şekilde hazırlanmıştır. Yine Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı tüm kurum sınavları ve mülakatlarda da gerçek anlamda bir başucu kitabıdır. Ayrıntılı ve anlaşılır konu anlatımı ve içindeki 400 soruyla, aşağıda bahsedeceğim somut sonuçlarıyla şöhretini hak eden bir eserdir.

KPSS hafta sonundaki ÇEKO testi, temel testlerden biridir. P39 da %60, P40 da %50, P41 de %40, P42 de %30, P43 de %25 etkisi vardır. Çalışma Bakanlığı da yapacağı alımlarda bu puan türlerini temel alarak yapmaktadır.


Bu sezonun ilk kurum sınavlarından biri olan SGK Denetmen Yard. Sınavına da P42’den davet etmiştir. Çalışma Bakanlığının yapacağı diğer alımları da bu puan türlerinden yapacağını ise tahmin etmek hiç de zor değil.

Çeko testini yapamayan, Çalışma Bakanlığı sınavlarına giremez, denilebilir. Bazen başka puan türlerini eklese de o puan türlerinde puan almak oldukça zordur. Oysaki Çeko etkili puan türünden ortalamanın üstüne çıkmak çok daha az netle başarılabilir.

  • 2016 Türkiye Birincimiz İsmail Furkan Tunç, sadece bu kitabı birkaç defa okuyarak 24 Çeko neti yaptı ve P115 de Türkiye Birincisi oldu.
  • 2017 sınavında P42’de ve P43’de Doğancan Gezmiş Türkiye 2., P41’de Türkiye 3. Olurken,
  • Yine M.Ozan Yılmaz P42’de ve P43’de 3., P41’de Türkiye 5. olurken aslan payı hep bu kitaptır. Son İş Müfettişliği mülakat sonucu atanan 70 öğrenciden 7’si yine bizim öğrencimizdi ve bu notlarla
  • hem KPSS puanı aldılar hem de kurum klasik sınavında ilgili soruları bu kitapla hallettiler.
  • 14.08.2017 de sonuçları açıklanan SGK Müfettiş Yard. yazılı sınavını kazananlar listesinde kazanan 76 öğrencinin 14’ün A Kadro’lu olması tesadüf değildir.
  • Zaten bir önceki SGK Müfettiş Yard. yazılı sınavının 1. ve 3. sünün de bizim öğrencimiz olmasının en önemli sebeplerinden birisi bu kitaptır.
  • 11.08.2017 tarihinde açıklanan SGK Denetmen Yard. Sınavının mülakata kalanlar listesindeki 1.200 İİBF’linin 137’sinin dershanemiz öğrencisi olmasındaki aslan payı bu kitaptır.
  • Sgk Denetmen Yard. Sınavının bir önceki sınavında da mülakata 63 öğrencimizin kalması da aynı sebeptendir.
  • Yine geçen dönemde Sosyal Güvenlik Uzman Yard. olarak ve Çalışma Bakanlığı Uzman Yard. olarak ikişer öğrencimizin atanmış olması da bundandır.

Bu isim ve rakamlar sadece dershanemize kayıtlı olan öğrenciler içindir. Kitabımızdan yararlanan dershane dışı öğrenciler, istatistiklere dahil değildir.

Elinizdeki bu kitap 2017 itibariyle yeniden güncellenerek çalışmanıza sunulmuştur. Bu baskıda 5. Kitap olan Çalışma Ekonomisi bölümü büyük ölçüde İş Müfettiş Yard. arkadaşımız Kübra Akbaş tarafından, 6. Kitap olan Çalışma Psikolojisi bölümü ise büyük ölçüde İş Müfettiş Yard. arkadaşımız Neziha Balota tarafından hazırlanmıştır. Eski öğrencilerimiz Kübra AKBAŞ VE Neziha BALOTA’ya arkadaşlıkları ve kitaba katkıları nedeniyle sonsuz teşekkür ediyoruz.


Konusu “emek” olan, emek dolu bir çalışmadır. Ve siz hakkıyla “emek” vererek sınavları aşacak öğrencilerimiz için hazırlanmıştır. Çalışma Bakanlığı gelecek yıl yapacağı büyük alımlarla sizleri bekliyor.


Emek varsa dünya hala yaşanabilir.


Serhat Şendilmen
A Kadro Eğitim Kurumları